• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6428
  % 1,35
 • € EURO
  10,1445
  % 0,82
 • £ POUND
  11,8851
  % 0,66
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1186
  % 0,62
 • BITCOIN/TL
  409856,197
  % 0,74
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Analist: Cardano Tabanlı Bu 5 Altcoin, Kıymetli Ataklar Yapabilir!

Analist: Cardano Tabanlı Bu 5 Altcoin, Kıymetli Ataklar Yapabilir!

Tanınan kripto kanalı Altcoin Buzz, Cardano (ADA) üzerindeki en âlâ 5 erken etap altcoin projesini aboneleriyle paylaşıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

Merkezi olmayan bir borsa ErgoDEX (ERGO)

ErgoDex, Ergo ve Cardano ağları ortasında süratli, zahmetsiz ve inançlı bir likidite transferine müsaade veren velayetsiz, merkezi olmayan bir borsadır.

Analiste nazaran, eUTXO modeli ErgoDex’e Ergo ve Cardano ekosistemlerinin yanı sıra farklı borsa çeşitleri ortasında paylaşılan likiditeye sahip olmak için eşsiz bir imkan sağlıyor. Ayrıyeten analist, AMM ve sipariş defteri alışverişi kavramlarının birleştirilmesiyle, ErgoDex’e çok az DEX’in başardığı bir muvaffakiyet imkanı verdiğini söylüyor.

Cardano ekosisteminde bir DeFi önderi OccamFi (OCC ve OCX)

Occam.fi, resmi Cardano kuruluşları Emurgo ve cFund’un (IOHK) finansal dayanağıyla Cardano ekosisteminde merkezi olmayan bir finans önderidir. Şu anda OCC’yi tutan 9000’den fazla cüzdan var ve analist Phoebe L.’ye nazaran, bu da onu Cardano’da en çok kullanılan uygulamalardan biri yapıyor.

Altcoin Buzz’ın açıkladığı üzere, IOG liderliğindeki Plutus öncü programına katılan Occam.fi’nin geliştirici grubu, Cardano’nun genişletilmiş harcanmamış süreç çıktısı muhasebe modelinden ortaya çıkan, eşzamanlılık sıkıntısına yeni ve büsbütün merkezi olmayan bir tahlil buldu ve uyguladı. Analist şu yorumu yapıyor:

Tahlil, büsbütün fonksiyonel ve yüksek hacimli bir DEX için gerekli olan, tıpkı anda birden fazla süreci işlemek için bir blok içi slot açık artırma sistemi kullanıyor. Bu tahlil ve OccamX’in öbür teknolojik yenilikleri, onu Cardano için en gerçek manada merkezi olmayan DEX yapmaya hazır.

Cardano yenilikçilerini bağışçı topluluğuna bağlayan CardStarter (CARD)

CardStarter, erken etaptaki Cardano yenilikçilerini bağışçı topluluğuna bağlayan merkezi olmayan bir hızlandırıcı ve takas platformudur.

Ayrıyeten, CardStarter IDO iştiraki, kullanıcıların CARDS belirteçlerini stake etmesini gerektirdiğinden, CARD tokeni mevcut ROI tarafından 1 numaralı fırlatma rampası olarak sıralanmıştır. Kullanıcıların bir piyangoya yahut garantili havuzlara katılmasının tek yolu bu platform. Ayrıyeten, 12.293’ün üzerinde CARDS token cüzdanı var ve bu da onu Cardano Projelerinin üçüncü en büyük sahibi yapıyor.

Yenilikçi platform SingularityNET (AGIX)

SingularityNET, Blockchain teknolojisi ile garanti altına alınan AI algoritmaları için birinci merkezi olmayan piyasadır. Bu yenilikçi platform, yapay zeka teknolojisine erişimi demokratikleştirmek için makine tahsili ve Blockchan’de önde gelen beyinleri bir ortaya getiriyor. Şu an itibariyle, SingularityNET, makus şöhretli gaz maliyetleri ve ölçeklenebilirlik kaygıları nedeniyle Ethereum’dan vazgeçiyor.

SingularityNET pazarı aracılığıyla kullanıcılar, platformun lokal yardımcı program tokeni AGI’yi kullanarak çok çeşitli AI hizmetlerine göz atabiliyor, test edebiliyor ve satın alabiliyor. Ayrıyeten, pazar, AI geliştiricilerinin AI araçlarını yayınlamak ve satmak için kullanabilecekleri ve performanslarını kolay kolay takip edebilecekleri bir çıkış noktasını temsil ediyor.

Uniswap’ın Cardano muadili olmayı vaat eden SundaeSwap (SUNDAE)

SundaeSwap, Cardano Ağı için merkezi olmayan bir değişim protokolüdür ve herkes için lokal token ve ADA alışverişi sağlıyor. Uniswap’ın Cardano muadili olmayı vaat ediyor ve çok dikkat çeken birinci basamak Cardano teşebbüslerinden biri.

Mayıs 2021’de SundaeSwap, bir Initial Stake Pool Offering (ISO) duyurdu. Bu, ISO’nun traderların ADA’larını bir SundaeSwap havuzuna devretmelerine müsaade veriyor. Karşılığında, birtakım ADA staking mükafatları ve başkalarını proje tokenleri olarak alacaklar.